The school year is quickly coming to a close and the Penobscot Valley Coaches have met and selected the All-Conference Tennis Teams. Here are the Class B and C Teams. Congratulations to all!


Class B -- Girls

1st Team Singles -- Regitze Jacobsen -- MDI, Miriam Nelson -- Ellsworth, Haley Holmquist -- Caribou
1st Team Doubles -- Livia Bouchard/Abbi Allen -- Caribou, Gaby Halley/Jenna Ouellette -- Presque Isle

2nd Team Singles -- Olivia Tardie -- Hermon, Brianna Abbot -- Ellsworth, Madison Stratton -- Caribou
2nd Team Doubles -- Emma Whitney/Kaitlin McCullough -- Ellsworth, Chloe Sleeper/Mia Theriault -- Caribou

Player of the Year -- Regitze Jacobsen -- MDI

Class B -- Boys

1st Team Singles -- Parker Deprey -- Caribou, Andre Daigle -- Preque Isle, Sawyer Deprey -- Caribou
1st Team Doubles -- Ethan Rudnicki/Ryan Mailloux -- Hermon, Keegan Grey/Will Morin -- Ellsworth
2nd Team Singles -- Norman Jodrey -- Ellsworth, Sean Flynn -- John Bapst, Jakub Figel -- Washington Academy
2nd Team Doubles -- Jay Theriault/Justin Bishop -- Old Town, Andre Plante/Cody Martin -- Caribou

Player of the Year -- Parker Deprey -- Caribou

Class C -- Girls

1st Team Singles -- Katey Libby -- Mattanawcook Academy, Julianna Allen -- GSA, Sydney Lorom -- Houlton
1st Team Doubles -- Delany Kneeland/Emily Tilton -- Mattanawcook Academy, Brynn Kenney/Krista Bass -- Orono

2nd Team Singles -- Emily Tolman -- Mattanawcook Academy, Lilli McCormick -- PCHS, Courtney Bianco -- GSA,
2nd Team Doubles -- Alessia Furiga/Sydney Hutchins -- PCHS, Sarah Hanington/Paige Briggs -- Mattanwcook Academy

3rd Team Singles -- Leah Costello -- Orono, Sydney Jones -- Mattanawcook Academy, Chloe Politte -- GSA

Player of the year -- Katey Libby -- Mattanawcook Academy
Coach of the Year -- Aaron Ward -- Mattanawcook Academy

Class C -- Boys

1st Team Singles -- Kent Fang -- GSA, Dat Duang -- Lee, Eben Cooley -- PCHS
1st Team Doubles -- Ryan Shorrette/Trent Lick -- Orono, Kris Milner/Makiah Coburn -- Mattanawcook Academy
2nd Team Singles -- Alex Brown -- Mattanawcook Academy, Stai Boss --Orono, J.D. Turner -- Calais,
2nd Team Doubles -- Lars Hooper/Chris Bennett -- GSA, Alex Brown/Sam Henderson -- Orono
3rd Team Singles -- Nolan Porter -- Houlton, Sam Cartwright -- Orono, Griffin Coburn -- Mattanawcook Academy
Honorable Mention -- Quinn Stabler -- GSA, Zachary Wilson -- PCHS, Tyrone Davis -- Schenk, Patrick Tyne -- Orono

Player of the Year -- Kent Fang -- GSA

Coach of the year -- Matt Murray -- Orono