The Ellsworth Boys Track and Field Team finished 2nd and the Girls 3rd in a 6 school Track and Field Meet Saturday, May 15th at Hampden Academy. Competing schools in addition to Ellsworth and the host Hampden Academy Broncos included Bangor, Piscataquis Community High School, Dexter and Bangor Christian. Here are the individual results courtesy of Sub 5

Girls

Girls 100 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
Finals
  1 Anna Connors              SO Bangor                   12.60   1  10   
  2 Naomi Noack               SR Bangor                   13.24   1   8   
  3 Molly Sipple              SO PCHS                     13.58   1   6   
  4 Callie Tennett            FR Bangor                   13.85   1   4   
  5 Megan Deans               SR Hampden                  14.08   2   2   
  6 Christiana Rice           SR Hampden                  14.35   1   1   
  7 Destiny Mooers            FR Hampden                  14.35   1 
  8 Ariana Fanjoy             JR PCHS                     14.48   4 
  9 Devon St. Louis           JR Bangor                   14.56   1 
 10 Evelyn Humbert            SO Bangor                   14.60   2 
 11 Elyssa Jerome             SO Dexter                   14.81   2 
 12 Felicia Dean              FR Hampden                  14.96   2 
 13 Lily Woodside             SO Hampden                  15.10   2 
 14 Savannah Hasham           SO Ellsworth                15.11   2 
 15 Ogechi Obi                JR Bangor                   15.26   2 
 16 Julie Mattson             JR Ellsworth                15.44   4 
 17 Lauryn Brunner            SO Dexter                   15.47   2 
 18 Lina Markovich            FR Bangor                   15.52   3 
 19 Alexis Colfer             SR Bangor Christian         15.71   3 
 20 Katie Kinney              JR Bangor Christian         15.88   1 
 21 Talis Dupuis              JR Hampden                  15.94   3 
 22 Annabelle Johnston        FR Hampden                  16.25   3 
 23 Tami Cummings             SO Dexter                   16.35   4 
 24 Kendall Kimball           SO PCHS                     16.39   3 
 25 Brooklyn Blocker          SO Dexter                   16.48   3 
 26 Lauren Leonard            FR Hampden                  20.42   4 
 27 Selina Turgeon            SR Hampden                  26.42   4 
 
Girls 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Alyssa Elliott            SR Bangor                   27.69   1  10   
  2 Naomi Noack               SR Bangor                   27.96   1   8   
  3 Julia Smallwood           JR Bangor                   28.57   1   6   
  4 Molly Sipple              SO PCHS                     29.42   3   4   
  5 Evelyn Humbert            SO Bangor                   30.60   1   2   
  6 Lillian Rice              SO Bangor                   30.64   2   1   
  7 Caroline Mazjai           SO Ellsworth                30.93   1 
  8 Chloe March               SR Hampden                  31.01   1 
  9 Savannah Hasham           SO Ellsworth                32.48   2 
 10 Lina Markovich            FR Bangor                   32.52   2 
 11 Kiera Springer            FR Ellsworth                32.56   1 
 12 Julie Mattson             JR Ellsworth                33.44   3 
 13 Alexis Colfer             SR Bangor Christian         33.60   2 
 14 Katie Kinney              JR Bangor Christian         34.08   1 
 15 Brooklyn Blocker          SO Dexter                   36.00   3 
 16 Lucy Eschman              FR Hampden                  40.33   3 
 17 Selina Turgeon            SR Hampden                1:04.28   3 
 
Girls 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Anna Connors              SO Bangor                   59.81   1  10   
  2 Megan Randall             JR Bangor                 1:01.65   1   8   
  3 Megan Caron               SR Bangor                 1:03.92   1   6   
  4 Molly Sipple              SO PCHS                   1:08.96   2   4   
  5 Caroline Mazjai           SO Ellsworth              1:11.15   1   2   
  6 Ariana Fanjoy             JR PCHS                   1:13.02   2   1   
  7 Grace Bracciodieta        JR Hampden                1:13.31   1 
  8 Abby Mazjai               SR Ellsworth              1:17.28   2 
  9 Hannah McBreairty-Frye    SO Ellsworth              1:19.50   2 
 
Girls 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Erin McCarthy             SR Bangor                 2:37.13   10   
  2 Addison Nelson            SO Ellsworth              2:44.01    8   
  3 Katie McCarthy            FR Bangor                 2:45.07    6   
  4 Anna MacDonald            SR Bangor                 2:47.08    4   
  5 Carly Hayward             SO Bangor                 2:51.25    2   
  6 Anika Noack               SO Bangor                 2:52.00    1   
  7 Alison St. Peter          FR Bangor                 2:55.27  
  8 Jasmine Knapp             JR Bangor                 2:58.55  
  9 Grace Daigle              FR Hampden                3:02.53  
 10 Felicia Dean              FR Hampden                3:09.96  
 11 Sophie Schall             FR Hampden                3:21.33  
 12 Abby MacDonald            SO Bangor                 3:27.92  
 13 Hannah McBreairty-Frye    SO Ellsworth              3:32.48  
 
Girls 1600 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Katie McCarthy            FR Bangor                 5:51.46   10   
  2 Addison Nelson            SO Ellsworth              5:54.63    8   
  3 Carly Hayward             SO Bangor                 6:20.19    6   
  4 Willow Knapp              SR Bangor                 6:26.34    4   
  5 Jasmine Knapp             JR Bangor                 6:35.33    2   
  6 Abby MacDonald            SO Bangor                 7:16.06    1   
 
Girls 3200 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Ava Dowling               SR Hampden               12:30.59   10   
  2 Sadie Harrow              SO Bangor                12:56.09    8   
 
Girls 100 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Christiana Rice           SR Hampden                  18.23   10   
  2 Maya Elkadi               JR Bangor                   18.50    8   
  3 Callie Tennett            FR Bangor                   18.70    6   
  4 Kiera Springer            FR Ellsworth                18.80    4   
  5 Annalena Wittmann         JR Bangor                   19.19    2   
  6 Chase Smith               FR Bangor                   19.78    1   
  7 Elyssa Jerome             SO Dexter                   20.55  
 
Girls 300 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Maya Elkadi               JR Bangor                   53.47   10   
  2 Callie Tennett            FR Bangor                   54.34    8   
  3 Annalena Wittmann         JR Bangor                   54.51    6   
  4 Eliza Parker              SR Hampden                  55.30    4   
  5 Kiera Springer            FR Ellsworth                55.44    2   
  6 Megan Deans               SR Hampden                  59.06    1   
 
Girls 4x100 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Hampden Academy  'A'                                  54.13   10   
     1) Christiana Rice SR              2) Megan Deans SR                 
     3) Lilyann Geiser SO               4) Destiny Mooers FR              
  2 Bangor High School  'A'                               54.49    8   
     1) Julia Smallwood JR              2) Madison Tritt SO               
     3) Callie Tennett FR               4) Devon St. Louis JR             
  3 Bangor High School  'B'                              x59.00  
     1) Emma McNeil SO                  2) Julia Bassi SO                 
     3) Mimi Quinn FR                   4) Evelyn Humbert SO              
  4 Hampden Academy  'B'                               x1:05.60  
     1) Lilly deWildt FR                2) Lucy Eschman FR                
     3) Annabelle Johnston FR           4) Sophie Schall FR               
  5 Hampden Academy  'C'                               x1:19.20  
     1) Morgan Robinson FR              2) Lauren Leonard FR              
     3) Chloe March SR                  4) Selina Turgeon SR              
 
Girls 4x400 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Bangor High School  'A'                             4:28.00   10   
     1) Julia Smallwood JR              2) Maya Elkadi JR                 
     3) Devon St. Louis JR              4) Anna Connors SO                
  2 Hampden Academy  'A'                                4:51.65    8   
     1) Eliza Parker SR                 2) Grace Bracciodieta JR          
     3) Molly Curtis FR                 4) Grace Daigle FR                
  3 Ellsworth High School  'A'                          5:03.54    6   
     1) Caroline Mazjai SO              2) Kiera Springer FR              
     3) Abby Mazjai SR                  4) Addison Nelson SO              
 
Girls 4x800 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Bangor High School  'A'                            10:22.85   10   
     1) Megan Caron SR                  2) Sadie Harrow SO                
     3) Anna MacDonald SR               4) Megan Randall JR               
  2 Hampden Academy  'A'                               11:36.05    8   
     1) Eliza Parker SR                 2) Grace Daigle FR                
     3) Grace Bracciodieta JR           4) Ava Dowling SR                 
 
Girls High Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Lilyann Geiser            SO Hampden                5-00.00   10   
  2 Lillian Rice              SO Bangor                 4-10.00    7   
  2 Erin McCarthy             SR Bangor                 4-10.00    7   
  4 Megan Randall             JR Bangor                J4-10.00    4   
  5 Chloe March               SR Hampden                4-08.00    2   
  6 Julia Smallwood           JR Bangor                 4-04.00    1   
  7 Megan Deans               SR Hampden               J4-04.00  
  8 Hope St. John             SO Bangor Christian       4-02.00  
  9 Lainey Thai               SO Bangor                J4-02.00  
 10 Lauryn Brunner            SO Dexter                J4-02.00  
 11 Madison Tritt             SO Bangor                 4-00.00  
 12 Talis Dupuis              JR Hampden                3-10.00  
 
Girls Pole Vault
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Naomi Noack               SR Bangor                10-06.00   10   
  2 Megan Caron               SR Bangor                 8-06.00    8   
  3 Anika Noack               SO Bangor                 7-06.00    6   
  4 Christiana Rice           SR Hampden                6-06.00    4   
  5 Kaelyn Willette           JR Bangor                J6-06.00    2   
 
Girls Long Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Alyssa Elliott            SR Bangor                17-01.75   10   
  2 Lilyann Geiser            SO Hampden               15-02.50    8   
  3 Lillian Rice              SO Bangor                14-11.00    6   
  4 Destiny Mooers            FR Hampden               14-10.25    4   
  5 Lily Woodside             SO Hampden               14-02.00    2   
  6 Caroline Mazjai           SO Ellsworth             13-09.00    1   
  7 Molly Curtis              FR Hampden               13-06.50  
  8 Kaelyn Willette           JR Bangor                12-11.50  
  9 Lainey Thai               SO Bangor                12-06.75  
 10 Julie Mattson             JR Ellsworth             12-04.75  
 11 Hannah Farnsworth         FR Ellsworth             12-02.50  
 12 Chase Smith               FR Bangor                12-01.00  
 13 Madison Tritt             SO Bangor                11-09.50  
 14 Tami Cummings             SO Dexter                11-08.75  
 15 Abby Mazjai               SR Ellsworth             11-04.00  
 16 Brooklyn Blocker          SO Dexter                11-02.75  
 17 Hope St. John             SO Bangor Christian      10-09.00  
 18 Hannah McBreairty-Frye    SO Ellsworth             10-08.25  
 19 Grace Daigle              FR Hampden               10-07.25  
 20 Lauren Leonard            FR Hampden                7-03.50  
 
Girls Triple Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Alyssa Elliott            SR Bangor                35-09.25   10   
  2 Lilyann Geiser            SO Hampden               31-08.25    8   
  3 Annalena Wittmann         JR Bangor                31-04.00    6   
  4 Destiny Mooers            FR Hampden               29-05.25    4   
  5 Molly Curtis              FR Hampden               29-03.75    2   
  6 Lilly deWildt             FR Hampden               27-08.25    1   
  7 Abby Mazjai               SR Ellsworth             27-07.00  
  8 Anika Noack               SO Bangor                27-02.75  
  9 Lainey Thai               SO Bangor                26-05.00  
 
Girls Shot Put
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Camden Lavoie             JR Bangor                38-01.50   10   
  2 Emma McNeil               SO Bangor                32-01.75    8   
  3 Julia Bassi               SO Bangor                28-08.00    6   
  4 Abby Quinn                SO Bangor                27-04.75    4   
  5 Autumn Paul               SR Ellsworth             27-01.00    2   
  6 Elyssa Jerome             SO Dexter                23-11.75    1   
  7 Max Richards              SR PCHS                  23-09.25  
  8 Lillian Philbrook         SR Ellsworth             21-05.75  
  9 Sophie Schall             FR Hampden               21-02.50  
 10 Morgan Robinson           FR Hampden               20-02.00  
 11 Shanaia Milano            JR PCHS                  19-09.00  
 12 Pheona El-Hajj            FR Hampden               19-00.50  
 13 Hannah Farnsworth         FR Ellsworth             15-01.00  
 14 Lucy Eschman              FR Hampden               13-02.00  
 15 Annabelle Johnston        FR Hampden               12-08.25  
 16 Lauren Leonard            FR Hampden               12-04.75  
 17 Selina Turgeon            SR Hampden                9-07.75  
 -- Kosi Ifeji                JR Bangor                    FOUL  
 
Girls Discus Throw
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Autumn Paul               SR Ellsworth                93-04   10   
  2 Katie McCarthy            FR Bangor                   92-04    8   
  3 Kosi Ifeji                JR Bangor                   90-10    6   
  4 Molly Sipple              SO PCHS                     81-07    4   
  5 Erin McCarthy             SR Bangor                   81-03    2   
  6 Lillian Philbrook         SR Ellsworth                68-01    1   
  7 Mimi Quinn                FR Bangor                   65-05  
  8 Max Richards              SR PCHS                     62-06  
  9 Lauren McGraw             JR Bangor Christian         61-06  
 10 Hannah Farnsworth         FR Ellsworth                59-10  
 11 Pheona El-Hajj            FR Hampden                  54-04  
 12 Shanaia Milano            JR PCHS                     53-07  
 13 Kendall Kimball           SO PCHS                     50-07  
 14 Lilly Saucier             FR Bangor Christian         50-03  
 
Girls Javelin Throw
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Emma McNeil               SO Bangor                   83-10   10   
  2 Abby Quinn                SO Bangor                   82-01    8   
  3 Kendall Kimball           SO PCHS                     79-04    6   
  4 Felicia Dean              FR Hampden                  79-00    4   
  5 Mimi Quinn                FR Bangor                   71-01    2    70-00
  6 Talis Dupuis              JR Hampden                 J71-01    1    69-00
  7 Katie McCarthy            FR Bangor                   67-03  
  8 Julia Bassi               SO Bangor                   63-11  
  9 Sophie Schall             FR Hampden                  61-00  
 10 Lillian Philbrook         SR Ellsworth                52-07  
 11 Pheona El-Hajj            FR Hampden                  51-05  
 12 Autumn Paul               SR Ellsworth                49-09  
 13 Max Richards              SR PCHS                     49-02  
 14 Lauren McGraw             JR Bangor Christian         48-00  
 15 Ogechi Obi                JR Bangor                   44-09  
 16 Lilly Saucier             FR Bangor Christian         40-03  
 17 Shanaia Milano            JR PCHS                     36-01  
 18 Morgan Robinson           FR Hampden                  35-04  
 
Girls 1600 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Bridget Frazier           SO Bangor                 9:34.44   10   
 
                    Women - Team Rankings - 19 Events Scored
===============================================================================
    1) Bangor High School         347        2) Hampden Academy           104   
    3) Ellsworth High School       44        4) Piscataquis Community Hig  25   
    5) Dexter Regional High Schoo   1

Boys

Boys 100 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
Finals
  1 Ben Allen                 SR Hampden                  12.38   1  10   
  2 Connor Wight              FR Ellsworth                12.46   1   8   
  3 Avery Gagnon              JR Dexter                   12.56   1   6   
  4 Gabe Allen                SO Hampden                  12.78   1   4   
  5 Chase Hardwick            SO Ellsworth                12.94   1   2   
  6 Braeden Soule             JR Hampden                  13.16   1   1   
  7 Cameron Allen             JR Dexter                   13.16   1 
  8 Bailey Bishoff            SR Ellsworth                13.30   2 
  9 Isaac Hanish              SR Hampden                  13.34   1 
 10 Lucas Fendl               JR Ellsworth                13.73   2 
 11 Tyler Stillman            SO Hampden                  14.00   2 
 12 John Allen                SO Ellsworth                14.13   2 
 13 Fred Beem`                SO Dexter                   14.45   2 
 14 Alexander Boudreau        FR Ellsworth                14.63   3 
 15 Kyler Freeman             FR Ellsworth                14.87   2 
 16 Miles Gadwah              JR Dexter                   14.95   2 
 17 Alex Shedd                JR PCHS                     15.32   3 
 18 David Morse               SO Hampden                  15.60   3 
 19 Drew Turgeon              FR Hampden                  16.02   3 
 20 Shane Craig               FR Dexter                   17.69   3 
 21 Camden Valentine          FR Hampden                  19.42   3 
 
Boys 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Ben Allen                 SR Hampden                  25.00   1  10   
  2 Raymond Brickle           SO Hampden                  25.31   1   8   
  3 Gabe Allen                SO Hampden                  26.28   1   6   
  4 Chase Hardwick            SO Ellsworth                26.42   1   4   
  5 Connor Wight              FR Ellsworth                26.66   1   2   
  6 Braeden Soule             JR Hampden                  27.08   1   1   
  7 Tanner Seura              SO Ellsworth                27.34   1 
  8 Bailey Bishoff            SR Ellsworth                27.72   2 
  9 Isaac Hanish              SR Hampden                  28.04   2 
 10 Chance Sudbeck            JR Hampden                  28.21   2 
 11 Lucas Fendl               JR Ellsworth                28.50   1 
 12 Fred Beem`                SO Dexter                   30.49   2 
 13 Kyler Freeman             FR Ellsworth                30.60   3 
 14 Connor Robinson           FR Ellsworth                31.78   3 
 15 David Morse               SO Hampden                  33.72   3 
 16 Drew Turgeon              FR Hampden                  36.47   3 
 17 Camden Valentine          FR Hampden                  46.26   3 
 
Boys 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Abbott Valentine          JR Hampden                  53.56   1  10   
  2 Ben Allen                 SR Hampden                  54.75   1   8   
  3 Raymond Brickle           SO Hampden                  54.76   1   6   
  4 Braeden Soule             JR Hampden                  58.56   1   4   
  5 Tanner Seura              SO Ellsworth                59.00   1   2   
  6 Chase Hardwick            SO Ellsworth                59.86   1   1   
  7 Cameron Allen             JR Dexter                 1:00.50   1 
  8 Alexander Bruce           FR Hampden                1:06.35   1 
  9 Lucas Fendl               JR Ellsworth              1:07.21   2 
 10 Connor Robinson           FR Ellsworth              1:08.75   2 
 11 Keon Shields              SO Hampden                1:09.80   2 
 12 Alex Shedd                JR PCHS                   1:13.16   2 
 13 Ethen Cunningham          SO Hampden                1:13.48   2 
 14 Camden Valentine          FR Hampden                1:42.52   2 
 
Boys 800 Meter Run
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Daniel McCarthy           JR Bangor                 2:01.05   2  10   
  2 Colby Hope                SR Bangor                 2:10.41   2   8   
  3 Jack Patterson            JR Bangor                 2:10.75   2   6   
  4 Gabe Fiske                SR Hampden                2:11.09   2   4   
  5 Simon Socolow                Bangor                 2:12.86   2   2   
  6 Ethan Partal              SO Bangor                 2:16.79   2   1   
  7 Ira Nichols               JR Bangor                 2:18.96   1 
  8 MJ Whitcome               FR Bangor Christian       2:20.73   2 
  9 Evan Soucy                JR Bangor                 2:21.12   2 
 10 Bryan Frost               SR Hampden                2:27.84   1 
 11 Adam Miller-Treat         SO Bangor                 2:29.56   1 
 12 Roland Ladd               JR Bangor                 2:29.83   1 
 13 Quinn D'Alessio           JR Bangor                 2:31.68   1 
 14 Brody Simons              FR Hampden                2:34.62   1 
 15 Chance Sudbeck            JR Hampden                2:34.70   1 
 16 Darren Easler             JR Ellsworth              2:35.92   2 
 17 Keon Shields              SO Hampden                2:40.11   1 
 18 Tristan Downer            FR Hampden                2:42.72   1 
 19 Matthew Cormier           FR Ellsworth              2:43.86   1 
 
Boys 1600 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Gordon Doore              SR Bangor                 4:51.83   10   
  2 Gabe Fiske                SR Hampden                4:56.31    8   
  3 Ethan Partal              SO Bangor                 4:58.53    6   
  4 Adam Miller-Treat         SO Bangor                 5:05.78    4   
  5 Quinn D'Alessio           JR Bangor                 5:31.72    2   
  6 Darren Easler             JR Ellsworth              5:48.88    1   
  7 Matthew Cormier           FR Ellsworth              5:49.24  
  8 Alex Jacob DeWitt         JR Ellsworth              5:56.28  
  9 Ashton Carusoe            FR Bangor                 5:59.18  
 10 Riley Poulin-Bickford     SR Bangor                 6:17.27  
 11 Jack Moring                  Bangor                 6:24.48  
 12 Maxwell Trecartin         SR Bangor                 6:25.22  
 13 Christopher Rice          FR Bangor                 6:43.84  
 14 Will Caron                SO Bangor                 7:06.35  
 
Boys 3200 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Abbott Valentine          JR Hampden                9:52.99   10   
  2 James Fahey               SR Bangor                10:04.49    8   
  3 Jack Moring                  Bangor                14:49.92    6   
 -- Frederick Oldenburg       JR Bangor                     DNF  
 
Boys 110 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Henery Scheff             SR Ellsworth                16.64   10   
  2 Rowen Tate                FR Ellsworth                20.98    8   
  3 Alexander Boudreau        FR Ellsworth                22.02    6   
  4 Miles Gadwah              JR Dexter                   23.27    4   
  5 Kyler Freeman             FR Ellsworth                25.72    2   
 
Boys 300 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Henery Scheff             SR Ellsworth                44.40   10   
  2 Drew Pierson              SO Ellsworth                48.05    8   
  3 Paxton Dionne             SR Bangor                   51.83    6   
  4 Rowen Tate                FR Ellsworth                54.51    4   
  5 Alexander Boudreau        FR Ellsworth              1:00.59    2   
 
Boys 4x100 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Ellsworth High School  'A'                            47.91   10   
     1) Henery Scheff SR                2) Connor Wight FR                
     3) Beck Deeny SR                   4) Chase Hardwick SO              
  2 Bangor Christian Schools  'A'                         48.79    8   
     1) MJ Whitcome FR                  2) Adam Groski JR                 
     3) Jeremiah Vadas JR               4) Aaron Bard SR                  
  3 Bangor High School  'A'                               51.09    6   
     1) Paxton Dionne SR                2) Adam Elkadi SR                 
     3) Josiah Rodriguez SO             4) Roland Ladd JR                 
  4 Hampden Academy  'A'                                  53.21    4   
     1) Isaac Hanish SR                 2) Alexander Bruce FR             
     3) Tristan Downer FR               4) Bryan Frost SR                 
 -- Bangor High School  'B'                              X57.02  
     1) Sam Rutledge SO                 2) Austin Lozano FR               
     3) Youssef Elhefnawi FR            4) Maxx Smith SR                  
 
Boys 4x400 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Bangor High School  'A'                             4:04.25   10   
     1) Ira Nichols JR                  2) Paxton Dionne SR               
     3) Gordon Doore SR                 4) Colby Hope SR                  
  2 Ellsworth High School  'A'                          4:08.69    8   
     1) Henery Scheff SR                2) Chase Hardwick SO              
     3) Tanner Seura SO                 4) Drew Pierson SO                
  3 Hampden Academy  'A'                                4:12.05    6   
     1) Braeden Soule JR                2) Brody Simons FR                
     3) Ben Allen SR                    4) Raymond Brickle SO             
 
Boys 4x800 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Bangor High School  'A'                             8:44.55   10   
     1) Frederick Oldenburg JR          2) Daniel McCarthy JR             
     3) Jack Patterson JR               4) Gordon Doore SR                
  2 Hampden Academy  'A'                               10:34.91    8   
     1) Brody Simons FR                 2) Alexander Bruce FR             
     3) Keon Shields SO                 4) Chance Sudbeck JR              
 
Boys High Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Aaron Bard                SR Bangor Christian       5-10.00   10   
  2 Beck Deeny                SR Ellsworth              5-06.00    8   
  3 Jeremiah Vadas            JR Bangor Christian       5-04.00    6   
  4 Adam Groski               JR Bangor Christian      J5-04.00    4   
  5 Neil St. John             SR Bangor Christian       5-02.00    2   
  6 Drew Pierson              SO Ellsworth             J5-02.00    1   
  7 Avery Gagnon              JR Dexter                 4-10.00  
  7 Logan McGowan             JR Ellsworth              4-10.00  
 
Boys Pole Vault
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Aaron Bard                SR Bangor Christian      11-00.00   10   
  2 Bryan Frost               SR Hampden               10-00.00    8   
  3 Frederick Oldenburg       JR Bangor                 9-06.00    6   
  4 Logan McGowan             JR Ellsworth              8-06.00    4   
  5 Darren Easler             JR Ellsworth              8-00.00    2   
 
Boys Long Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Beck Deeny                SR Ellsworth             18-03.50   10   
  2 Avery Gagnon              JR Dexter                17-10.50    8   
  3 Logan McGowan             JR Ellsworth             17-00.75    6   
  4 MJ Whitcome               FR Bangor Christian      16-09.00    4   
  5 Bailey Bishoff            SR Ellsworth             16-07.75    2   
  6 Isaac Hanish              SR Hampden               16-04.00    1   
  7 Tristan Downer            FR Hampden               15-09.75  
  8 Adam Groski               JR Bangor Christian      15-08.00  
  9 Gabe Allen                SO Hampden               15-03.00  
 10 Connor Wight              FR Ellsworth             15-02.50  
 11 Neil St. John             SR Bangor Christian      14-05.00  
 12 Tyler Stillman            SO Hampden               14-03.50  
 13 Rowen Tate                FR Ellsworth             14-00.25  
 14 Connor Robinson           FR Ellsworth             13-03.25  
 15 David Morse               SO Hampden               13-00.75  
 16 Miles Gadwah              JR Dexter                12-11.50  
 17 Gage Sinclair             JR Dexter                11-08.00  
 18 Alex Shedd                JR PCHS                  10-11.00  
 -- Tanner Seura              SO Ellsworth                 FOUL  
 
Boys Triple Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Beck Deeny                SR Ellsworth             40-04.75   10   
  2 Avery Gagnon              JR Dexter                38-02.50    8   
  3 Drew Pierson              SO Ellsworth             37-10.00    6   
  4 Cameron Allen             JR Dexter                31-03.50    4   
 -- Raymond Brickle           SO Hampden                   FOUL  
 
Boys Shot Put
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Maxx Smith                SR Bangor                45-08.00   10   
  2 Josiah Rodriguez          SO Bangor                37-08.25    8   
  3 Austin Lozano             FR Bangor                36-09.50    6   
  4 Cooper Moran              JR Hampden               35-03.75    4   
  5 Dylan LaPlante            SO Hampden               34-03.50    2   
  6 Noah Hughes               SR Ellsworth             33-10.75    1   
  7 Gage Sinclair             JR Dexter                33-05.75  
  8 Isaac Rowell              FR Ellsworth             30-05.50  
  9 Ty Massie                 SR PCHS                  30-03.50  
 10 Wesley Keim               SO Ellsworth             30-01.75  
 11 Isaiah Corson             FR Ellsworth             29-09.00  
 12 Sam Bridges               JR Bangor Christian      29-06.00  
 13 Issac Webber              SR Dexter                28-11.75  
 14 Jackson Elkins            SR Hampden               28-10.00  
 15 Joshua Legassie           JR Dexter                25-09.50  
 16 Shane Craig               FR Dexter                23-08.50  
 17 John Allen                SO Ellsworth             18-04.50  
 18 Drew Turgeon              FR Hampden               16-08.00  
 18 Thomas Hilton             SO Ellsworth             16-08.00  
 -- Ian Randall               FR Bangor                    FOUL  
 
Boys Discus Throw
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Maxx Smith                SR Bangor                  129-08   10   
  2 Cooper Moran              JR Hampden                 122-08    8   
  3 Adam Groski               JR Bangor Christian         95-00    6   
  4 Gage Sinclair             JR Dexter                   92-10    4   
  5 Ian Randall               FR Bangor                   90-11    2   
  6 Wesley Keim               SO Ellsworth                87-03    1   
  7 Josiah Rodriguez          SO Bangor                   81-04  
  8 Issac Webber              SR Dexter                   75-11  
  9 Dylan LaPlante            SO Hampden                  75-07  
 10 Isaac Rowell              FR Ellsworth                72-07  
 11 Sam Bridges               JR Bangor Christian         71-09  
 12 Noah Hughes               SR Ellsworth                71-00  
 13 Ty Massie                 SR PCHS                     70-03  
 14 Youssef Elhefnawi         FR Bangor                   68-11  
 15 Joshua Legassie           JR Dexter                   68-01  
 16 Isaiah Corson             FR Ellsworth                67-02  
 17 Sam Rutledge              SO Bangor                   66-00  
 18 Jackson Elkins            SR Hampden                  63-03  
 19 Shane Craig               FR Dexter                   59-06  
 20 Austin Lozano             FR Bangor                   59-00  
 21 John Allen                SO Ellsworth                52-05  
 
Boys Javelin Throw
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Issac Webber              SR Dexter                  150-02   10   
  2 Maxx Smith                SR Bangor                  143-05    8   
  3 Noah Hughes               SR Ellsworth               121-03    6   
  4 Gage Sinclair             JR Dexter                  115-01    4   
  5 Jeremiah Vadas            JR Bangor Christian        113-00    2   
  6 Cooper Moran              JR Hampden                 111-00    1   
  7 Wesley Keim               SO Ellsworth               101-00  
  8 Ty Massie                 SR PCHS                    100-03  
  9 Adam Elkadi               SR Bangor                   99-02  
 10 Tyler Stillman            SO Hampden                  98-04  
 11 Sam Rutledge              SO Bangor                   97-00  
 12 Isaac Rowell              FR Ellsworth                82-05  
 13 Youssef Elhefnawi         FR Bangor                   80-01  
 14 Dylan LaPlante            SO Hampden                  79-07  
 15 Fred Beem`                SO Dexter                   72-00  
 16 Joshua Legassie           JR Dexter                   65-04  
 17 Jackson Elkins            SR Hampden                  63-00  
 18 Shane Craig               FR Dexter                   56-06  
 19 Drew Turgeon              FR Hampden                  50-02  
 
Boys 1600 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Simon Socolow                Bangor                 7:57.99   10   
  2 Evan Soucy                JR Bangor                 8:40.68    8   
 -- Ethen Cunningham          SO Hampden                     DQ  
 -- Isaiah Corson             FR Ellsworth                   DQ  
 
                    Men - Team Rankings - 19 Events Scored
===============================================================================
    1) Bangor High School         163        2) Ellsworth High School     145   
    3) Hampden Academy            132        4) Bangor Christian Schools   52   
    5) Dexter Regional High Schoo  48